Green Friday 2022 – Każdy zaoszczędzony grosz to – jedno posadzone drzewo!

Za każdy zakup, którego dokonasz między Black Friday a Bożym Narodzeniem 2022 BravoKupony posadzi jedno drzewo!

Oferty na Green Friday 2022

Czym jest Green Friday 2022 i jak to działa

Jeśli zastanawiasz się, jakim wydarzeniem jest Green Friday i dlaczego nigdy o nim nie słyszałeś, nie martw się – już Ci wyjaśniamy: jest to inicjatywa, którą zdecydowaliśmy się uruchomić, aby uwrażliwić klientów na ekologiczne zakupy. Narodziła się ona we współpracy z organizacją non-profit Eden Reforestation Projects, której celem jest - z jednej strony sadzenie drzew i ograniczenie wylesiania w wielu regionach kraju, z drugiej zaś poprawa warunków ekonomicznych ludności znajdującej się w najtrudniejszym położeniu, próbując ożywić obszary wiejskie pozostające w trudnej sytuacji z powodu skrajnego ubóstwa. W ostatniej części tej strony wyjaśnimy Ci bardziej szczegółowo, gdzie i jak działa organizacja Eden oraz jakie są jej główne cele!

Po długich poszukiwaniach najbardziej odpowiedniego partnera do realizacji naszych celów, doświadczenie, zaangażowanie i rzetelność organizacji przekonały nas do podjęcia tej ważnej współpracy, która - jak mamy nadzieję - w znacznym stopniu uczyni świat lepszym. Jak działa projekt Green Friday? W okresie od Black Friday 2022 do Świąt Bożego Narodzenia do każdej sprzedaży dokonanej na naszych portalach BravoKupony, BravoSconto, BravoPromo, BravoGutschein, BravoDescuento, BravoVoucher, BravoDeal posadzimy jedno drzewo! Byliśmy w stanie posadzić aż 360 000 sztuk, zbliżając się coraz bardziej do naszego celu 500 000 drzew w ciągu 5 lat - na Madagaskarze, Haiti, Nepalu, Indonezji, Mozambiku i Kenii, a żeby to osiągnąć będziemy potrzebować Twojej pomocy.

Pomysł stworzenia tej inicjatywy narodził się po pożarach, które spustoszyły Las Deszczowy Amazonii, Syberię, Alaskę i inne regiony naszej planety. Z tego powodu zdecydowaliśmy się wnieść swój wkład w powstrzymanie problemu, który może stawać się coraz bardziej dramatyczny. Stąd też nazwa inicjatywy Green Friday 2022 oraz nasza prośba skierowana do Ciebie o wsparcie tego wyjątkowego projektu. Ale to nie jedyny sposób, w jaki możesz pomóc uzdrowić środowisko naturalne naszego świata: dokonywanie mądrych wyborów w życiu codziennym i dokonywanie zakupów zrównoważonych ekologicznie to mały, ale ważny krok w kierunku polepszenia stanu naszej planety.

 

 

Dowiedz się, które marki są najbardziej ekologiczne!

Aby pomóc Ci dokonać przyjaznych dla środowiska wyborów podczas zakupów online, zdecydowaliśmy się sporządzić mały przewodnik po tym, które marki najbardziej zwracają uwagę na ochronę środowiska naturalnego, oraz które bardziej niż inne zwracają uwagę na zrównoważony rozwój ekologiczny swoich produktów. Mamy nadzieję, że nasze „porady dotyczące zakupów” pomogą Ci zorientować się w zakresie ekologicznych zakupów oraz tych, które bardziej uwzględniają potrzeby naszej planety.

Jedna z większych części odpadów pochodzi z sieci supermarketów, a artykuły, które tam kupujemy typu: opakowania wielkogabarytowe, tworzywa sztuczne jednorazowego użytku, szerokie wykorzystanie transportu drogowego do przemieszczania towarów od producenta do detalisty, wykorzystanie produktów z niekontrolowanych gospodarstw lub plantacji - to tylko kilka przykładów. Z tego powodu podczas zakupów musimy zawsze być bardzo ostrożni i zwracać uwagę na to, co zamierzamy kupić. Podobnego zdania jest również sieć sklepów Lidl, który zdecydował się zakazać sprzedaży jednorazowych plastikowych naczyń (takich jak słomki, sztućce i talerze) w ramach swojego łańcucha dostaw, zastępując je biodegradowalnymi. Jest to zdecydowanie ważny wybór, który doskonale oddaje zapoczątkowany przed laty przez firmę model zrównoważonego rozwoju: redukcja ilości odpadów, ponowne ich wykorzystanie i recykling, większa dbałość o wpływ konstrukcji na środowisko, jego poszanowanie i wiele więcej. Nie przegap licznych promocji Lidl i natychmiast oszczędzaj na przyjaznych dla środowiska zakupach!

Lidl nie jest (na szczęście!) jedyną siecią supermarketów, która ma na sercu kwestie środowiskowe. Na przykład grupa Auchan Direct również ciężko pracuje i stara się, aby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko, dążąc do ograniczenia emisji CO2. Ponadto sieć zwraca szczególną uwagę na walkę z marnowaniem żywności, sortowanie odpadów, ograniczenie zużycia plastikowych toreb, lepsze zarządzanie energią czy ochronę bioróżnorodności oraz realizuje liczne projekty edukacyjne o tematyce środowiskowej. W ten sposób firma angażuje się w ochronę środowiska naturalnego, oferując jednocześnie wysokie standardy kontroli i jakości swoich produktów. Ponadto dzięki korzystnym promocjom Auchan możesz tam kupić swoje ulubione produkty po naprawdę niskiej cenie!

Również sektor odzieżowy i obuwniczy przeszedł liczne zmiany, które doprowadziły do ​​coraz większej świadomości społecznej i ekologicznej. Marka New Balance już od wielu lat robi rzeczy ważne dla środowiska naturalnego. Firma stawia na rozwiązania systemowe, w których decyduje się, m.in. na zużywanie mniejszej ilości materiałów do tworzenia swoich produktów. W produkcji odzieży stosuje minimum 20% materiałów pochodzących z recyklingu, a wszystkie opakowania firmy pochodzą w 100% z odzysku. Nie przegap oszałamiających rabatów i promocji w New Balance oraz oszczędzaj na swojej nowej, fantastycznej, ekologicznej odzieży i obuwiu!

Jedną z popularnych marek sportowych, która również związana jest z produkcją odzieży ekologicznej jest adidas. Producent porozumiał się z firmą ekologiczną Parley, która dba o wody oceaniczne i stworzył kolekcję nazwaną po prostu - adidas x Parley, której model pod nazwą Ultra Boots wyprodukowany jest z plastiku wyłowionego z dna oceanu. Sprawdź zniżki i promocje oferowane przez markę adidas i kupuj odzież i obuwie wysokiej jakości utrzymując wysokie standardy ekologiczne!

Innym ważnym sektorem handlowym, na którym w coraz większym stopniu występuje zrównoważony rozwój ekologiczny, jest rynek kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych, na którym wiele znanych na całym świecie marek inwestuje, aby zwiększyć swój pozytywny wpływ na planetę. Jedną z nich jest sklep StraganZdrowia.pl, który oferuje wiele naturalnych kosmetyków, w których składzie nie znajdziesz chemii, sztucznych barwników, czy zapachów.

Odkryj liczne kolekcje kosmetyków stworzone wyłącznie z najlepszych naturalnych produktów i aktualne promocje StraganZdrowia.pl, aby uzyskać dodatkowe oszczędności na Twoich zakupach online!

 

Cele i zobowiązania Eden Reforestation Projects

Organizacja non-profit Eden Reforestation Projects narodziła się w następstwie dramatycznej sytuacji środowiskowej, w której znalazło się wiele regionów naszej planety. Na przykład na Madagaskarze pozostaje tylko 10% pierwotnego lasu, 40% lasów namorzynowych w Indonezji zniknęło w ciągu ostatnich 30 lat, a 75% Mozambiku to pustynia. Do tego dochodzą straszne warunki ekonomiczne, które dotykają rdzenną ludność, która nie jest w stanie wyjść z zastoju społecznego i gospodarczego, który grozi zniszczeniem najbiedniejszych wiosek. Climate Action Summit

W związku z tym organizacja Eden Reforestation Projects zdecydowała się pomóc środowisku, a także lokalnej ludności, stosując holistyczne podejście do ponownego zalesiania i naprawy gospodarki. W pierwszej kolejności organizacja zatrudnia miejscową ludność do sadzenia drzew i ich pielęgnacji, zapewniając godziwą pensję i pomagając rodzinom stanąć na nogi. Wraz z poprawą warunków środowiskowych poprawia się również jakość wody, co prowadzi do naturalnego wzrostu produktywności pól i jakości plantacji, dając większą stabilność ekonomiczną i poprawę warunków społecznych. To duży łańcuch, który zaczyna się od małego drzewa i kończy prawdziwą, ważną zmianą społeczno-ekonomiczną dla populacji planety.

Ty także możesz być ogniwem tego łańcucha i wnieść swój wkład w walkę z ubóstwem i wylesianiem. W ramach ofert Black Friday 2022 oraz Bożonarodzeniowych promocji 2022 posadzimy jedno drzewo za każdy zakup dokonany na naszych portalach. Nie przegap tej niesamowitej okazji, aby uczynić świat bardziej zielonym!

Statystyki BravoKupony

icon users
4 000 000 użytkowników
icon boutiques
+6 000 sklepów
icon codes
+150 000 kuponów
icon verified
98% zweryfikowanych