Światowy Dzień Środowiska i Oceanów

Weź udział w Światowym Dniu Środowiska i Oceanów!

Oferty na Bravo for Oceans

Światowy Dzień Sprzątania

Globalna akcja pod nazwą World Cleanup Day narodziła się w 2018 roku w Estońskiej Organizacji Pozarządowej Let's Do It! World i od tego czasu odbywa się corocznie w każdy trzeci weekend września.

Wszystko zaczęło się w 2008 roku w Estonii z inicjatywy przedsiębiorcy Rainera Nõlvaka, któremu udało się zgromadzić 4% populacji kraju, która w zaledwie kilka godzin zebrała 10 000 ton śmieci z nielegalnych wysypisk. W krótkim czasie akcja objęła także Łotwę, Litwę, Francję, Włochy, Portugalię i wiele innych krajów wraz z oficjalnymi narodzinami pierwszego Światowego Dnia Sprzątania w 2018 roku. 

Cel inicjatywy od 2008 roku do dziś jest zawsze ten sam: zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa związane z porzuconymi odpadami stałymi poprzez organizowanie akcji sprzątania, w których biorą udział miliony wolontariuszy z całego świata.

Światowy Dzień Środowiska

Corocznie od 1974 r. 5 czerwca obchodzony jest jako Światowy Dzień Środowiska, inicjatywa ogłoszona przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu podniesienia świadomości społecznej na temat znaczenia wspierania spraw środowiskowych oraz potwierdzenia bardzo bliskiego związku między człowiekiem a środowiskiem naturalnym.

Tematem roku 2023 było zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi: każdego roku produkuje się ponad 400 milionów ton plastiku, z czego połowa jest jednorazowa. Szacuje się, że około 19-23 milionów tworzyw sztucznych trafia do rzek, jezior i mórz, niszcząc (często nieodwracalnie) nasze ekosystemy morskie.

Dlatego teraz, bardziej niż kiedykolwiek, konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na poszanowanie środowiska i zachowanie naszych ekosystemów.

Światowy Dzień Oceanów

Wody oceanów, oprócz tego, że pokrywają ponad 70% powierzchni Ziemi i są siedliskiem 80% światowej różnorodności biologicznej, wytwarzają również ponad 50% tlenu obecnego w atmosferze. Nasze oceany są zatem niezbędnym elementem dobrego samopoczucia i zdrowia naszej planety, a ich prawidłowe funkcjonowanie jest podstawowym elementem naszego przetrwania.

Aby zwiększyć świadomość społeczną na temat znaczenia ochrony naszych mórz, narodził się Światowy Dzień Oceanów. Wydarzenie, które co roku odbywa się 8 czerwca, ma na celu uczczenie piękna i bogactwa wód oceanicznych oraz podkreślenie odpowiedzialności instytucji publicznych, firm i osób prywatnych za ich ochronę. 

Przeszłe wydarzenia dla ochrony naszej planety

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi (ang. Earth Day) narodził się w 1989 roku z inicjatywy działacza pokojowego Johna McConnella, który podczas konferencji UNESCO w San Francisco zaproponował ustanowienie międzynarodowego dnia ku czci Ziemi.
Od tego czasu rocznica obchodzona jest na całym świecie 22 kwietnia każdego roku i ma na celu potwierdzenie znaczenia równowagi naturalnej i zrównoważenia środowiskowego, a także potępienie licznych problemów zagrażających ochronie naszej planety, takich jak zanieczyszczenie, wyczerpywanie się zasobów nie -odnawialne źródła energii i niszczenie ekosystemów.

Światowy Dzień Recyklingu

Światowy Dzień Recyklingu obchodzony był 18 marca, w rocznicę mającą na celu podkreślenie znaczenia gospodarki o obiegu zamkniętym opartej na prawidłowym segregowaniu odpadów.

Wydarzenie zostało zapoczątkowane w 2018 roku przez Globalną Fundację Recyklingu w celu podniesienia świadomości indywidualnych obywateli na temat zwiększania zasobów. Istotne jest, aby każdy z nas rozumiał, jak istotny jest wkład każdego w ochronę planety.

Czym jest inicjatywa Bravo for Oceans?

My z BravoKupony postanowiliśmy wnieść nasz mały, ale istotny wkład w ochronę naszej planety rozpoczynając inicjatywę Bravo for Oceans. Postanowiliśmy sfinansować odzysk co najmniej 1000 kilogramów odpadów morskich (plastikowych i nie tylko), które zostaną zebrane przez lokalnych rybaków w różnych częściach planety.

Wszystko to będzie możliwe dzięki Ogyre międzynarodowemu startupowi, który we współpracy z lokalnymi rybakami zajmuje się eliminacją odpadów morskich we Włoszech, Indonezji i Brazylii. W ten sposób Ogyre przyczynia się nie tylko do zachowania wspaniałości mórz naszej planety, ale także zapewnia dochód ekonomiczny społecznościom, które najbardziej cierpią z powodu zubożenia ekosystemów morskich. Jest to światowej klasy partner z wieloletnim i ugruntowanym doświadczeniem, idealny do osiągnięcia celu, który sobie wyznaczyliśmy. 

Bravo for Oceans: jak wziąć udział?

Chcesz pomóc nam uczynić planetę trochę czystszą? Nic prostszego! Dokonując zakupu za pośrednictwem BravoKupony, przyczynisz się do tej fundamentalnej inicjatywy i będziesz aktywnie uczestniczyć w ochronie i zachowaniu naszych ekosystemów morskich. Dzięki Wam będziemy mogli oczyścić morza planety z 1000 kilogramów odpadów, przy czym 1000 kg plastiku odpowiadałoby 100000 plastikowym butelkom.

Razem możemy sprawić, że świat stanie się bardziej czysty!

Statystyki BravoKupony

icon users
4 000 000 użytkowników
icon boutiques
+6 000 sklepów
icon codes
+150 000 kuponów
icon verified
98% zweryfikowanych